Zv.kryeministrja Balaj-Halimi e çon vajzën e saj në shkollë private, nuk i beson shkollave publike

Zv.kryeministrja Balaj-Halimi e çon vajzën e saj në shkollë private

Fillon viti i ri shkollor, politikanët kosovarë përurojnë shkolla publike, dërgojnë fëmijët e tyre në shkolla private.

Politikanët në Kosovë si duke nuk ju besojë institucioneve arsimore të shtetërore.

Albulena Balaj-Halimi nga Nisma Socíaldemokrate e cila është edhe zëvendëskryeministre në Qeverinë Hoti, ka vendosur që vajzën saj ta dërgoj në një shkollë private në Prizren, raporton Arbresh.info.

Në postim e saj që ka bërë në Facebook ka shkruar se vajza e saj klasën e parë do ta nisë në këtë institucion i cili është privatë “Loyola”.

Nuk dihet se cila është arsyeja që ka vendos të dërgojë vajzën saj në një shkollë private dhe jo në institucione shtetërore, shkruan Arbresh.info.

Arbresh.info ka kontaktuar këtë shkollë për të mësuar se sa kushton viti për klasën e parë.

“Për një vit për klasën e parë 840 euro është çmimi”, kanë thënë nga kjo shkollë për Arbresh.info.

Ky është postimi i plotë i saj: