Vetëvendosje “selam“ Avdullah Hotit, Hajde në kuvend tregona diqka për marrëveshjen!

Vetëvendosje Avdullah Hotit

Lëvizja Vetëvendosje bën të ditur se kanë dërguar në Kuvendin e Kosovës thirrje që kryeministri i vendit, Avdullah Hoti të raportojë për marrëveshjen e 4 shtatorit të nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në Washington.

Sipas VV-së, këtë thirrje e ka dërguar nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci që është nga ky subjekt politik.

Njoftimi i plotë dhe kërkesa drejtuar Kuvendit: