PDK: Marre ju koftë për këtë marrëveshje me SHBA-në për Ujmanin

Marre ju koftë

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi ka kritikuar krerët e LDK dhe AAK duke e cilësuar veprim skandaloz të kryeministrit Avdullah Hoti dhe Ramush Haradinaj që Ujmani të shqyrtohet si çështje e pazgjidhur me Serbinë.

Bytyçi tha se ky veprim i Hotit e Haradinajt është kundër kushtetues, “akt i qartë tradhtie ndaj karakterit unitar të shtetit të Kosovës”.

Deklarata e plotë e Avni Bytyçit në Facebook: