Milaim Zeka “Vuçiqi kur ta shofe Hashim Thaçin trishtohet krejt“

Milaim Zeka “Vuçiqi kur ta shofe Hashim Thaçin trish tohet krejt“

Ish-deputeti Milaim Zeka njëherit opinionist, ka folur rreth mundësive të arritjes së një marrë vesheje mes Kosovës e Serbisë, në mungesë të Hashim Thaçit si pjesë e delegacionit.

Zeka tha se largimi i Thaçit nga procesi i dialogut do të ishte një fitore e madhe jo vetëm për Serbinë por edhe Rusinë, njofton Klan Kosova.
”Largimi i Thaçit nga dialogu është një fitore e madhe për Rusinë dhe Serbinë”.Madje ai në Info Magazine krahasoi përballjen e tyre kështu:
”Vuçiqi përpara Thaçit ka qenë sikur një lepur përpara një ariu”, u shpreh Zeka.

Zeka: Vuçiqi përballë Thaçit sikur një lepur përpara një ariu

Zeka: Vuçiqi përballë Thaçit sikur një lepur përpara një ariu

Posted by Klan Kosova on Monday, 29 June 2020