‘Leje territorin e Kosovës’, Driton Selmanaj ia mbyll gojën Baton Haxhiut në emisionin ‘live’

Driton Selmanaj Baton Haxhiut

Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj, në një lidhje direkte për emisionin “Opinion”, ka treguar se cilat kanë qenë bisedimet në Uashington, për të cilën Kosova kishte refuzuar të ishte pjesë e Minishengenit Ballkanik, ku bën pjesë Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbisë. Selmanaj u shpreh se pjesëmarrja në Minishengenin Ballkanik ka qenë kërkesë e vetë Presidentit amerikan Donald Trump.
Ne vazhdim, mund ta shikoni nga minuta e 32:00.