Lajm i madh nga Ministri Zemaj për fillimin e vitit të ri shkollor

Lajm i madh nga Ministri Zemaj për fillimin e vitit të ri shkollor

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, edhe sot gjatë ditës ka vazhduar vizitat nëpër shkollat e kryeqytetit për t’u njoftuar me përgatitjet e bëra për fillimin e vitit të ri shkollor.

Ai së bashku me ministrin e Arsimit Ramë Likaj ka vizituar disa shkolla ku edhe ka shpërndarë maska dhe dezinfektues, ndërsa ka apeluar nga të gjithë për respektim të masave, në mënyrë që procesi mësimor të shkojë mbarë.

Ky është postimi i tij i plotë: