Lajm i madh nga Kryeministri Hoti për liberalizimin e vizave

Lajm i madh nga Kryeministri Hoti për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një shkrimi në Twitter ka bërë të ditur se është takuar sot në Bruksel me presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli, shkruan Gazeta Blic.

Sipas kryeministrit the ksi i bisedës ka qenë te pro cesi i liberalizimit të vizave.

Hoti ka shkruar se me kreun e parlamentit evropian kanë dískutuar për sítuatën me pandeminë dhe menaxhimin e COVID 19.