Ky është shteti europian që po e ‘mposht’ koronavirusin, prej 1 jave nuk raporton asnjë humbje jete

Ky është shteti europian që po e ‘mposht’ koronavirusin, prej 1 jave nuk raporton asnjë humbje jete

Prej një jave Suedia nuk ka raportuar asnjë viktimë nga koronavirusi, tregojnë të dhënat e Agjencisë së Shëndetit Publik të vendit nordik.

Sipas të dhënave të Agjencisë Suedeze të Shëndetit Publik, të përditësuara për herë të fundit të hënën, rasti i fundit me fatalitet u regjistrua në 23 gusht.

Në 24 orët e fundit, në Suedi u regjistruan 43 raste të reja me COVID-19, ndërsa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë është 5808.

Suedia është një nga shtetet që u veçua për mënyrën e qasjes ndaj pandemisë, pasi vendosi shumë pak kufizime për jetën e përditshme të qytetarëve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!