Kimete Berisha i reagon ashpër Grenellit: Ti ia fale Ujmanin Serbisë, je një amerikan i keq

Grenell Ti ia fale Ujmanin Serbisë

Publicistja Kimete Berisha, ka thënë se Kosovës nuk i prish punë nëse Albin Kurti do të ishte kun dër Amerikës e që nuk është, por i prish punë kur një amerikan si Grenell është serbo fil i tër buar kun dër Kosovës, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se ne kemi nevojë që Grenell të largohet nga jetët tona, sepse e ke qpërdori dashurinë tonë të ver bër për Amerikën dhe punon ekskl uzivisht për interesat e Serbisë.

Berisha ka thënë se Grenell ia fali Ujmanin Serbisë dhe se është amerikan i k eq.

Postimi i saj i plotë: