Kadri Veseli: Une edhe Thaçi e zhvilluam Kosovën, Për disa vjet Kosova do te bëhet si në Zvicërr

Kadri Veseli: Une edhe Thaçi e zhvilluam Kosovën

Kryetari i Partis Demoktratike te Kosoves, Kadri Veseli ka thene se e vetmja menyre qe Kosova te futet ne Bashkimin Europiane eshte ne doren e tij dhe te Hashim Thacit.Thaçi duhet me qene president, une kryeminister edhe e fusim Kosoven ne BE, perndryshe do të mbeteni këtu ku jeni
“Kosova do të jetë Zvicra e Ballkanit”, ka thënë Veseli, në Asamblenë e Gruas së Partisë Demokratike të Kosovës.