Hashim Thaçi: “Kam qenë më i votuari në 20 vitet e fundit“

Hashim Thaçi:

Analisti, Kreshnik Spahiu i ftuar në emisionin Open i ka kërkuar live që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të japë dorë heqjen.

Spahiu: Duhet të largohet edhe Presidenti Thaçi nga detyra. Pas 20 vitesh duhet të hapin krahun, ja reagimi tij:

Thaçi: Së kush largohet e përcaktojnë votuesit. Kam qenë më i votuari në 20 vitet e fundit. Mosha ime është kjo që është. E kam deklaruar se pas këtij mandati nuk do merrem me politikë. Në jetën time kam pas lirinë, Pavarësinë e Kosovës. Duhet të fokusohemi në NATO dhe në BE. Kjo ka qenë një proces prej dy vitesh. Duhet të jemi të kujdesshëm.