Hashim Thaçi është “legen” nuk do ta besoni kush e thotë!

Hashim Thaçi është “legen”

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka thënë se marr ëveshja e nënshkruar të premten në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë, është ndërmarrja më serioze diplomatike e SHBA-së në dy vitet e fundit.
Atij për këtë i ka reaguar Arbër Zaimi, ish-këshilltari i Albin Kurtit, përcjell Bota sot.

Zaimi e ka quajtur këtë mosmirënjohje të “legenave”, duke thënë se angazhim serioz diplomatik SHBA-ja kishte kur Beroge Bush nga Tirana lajmëroi shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Reagimi i tij në Facebook: