“Hakmerren” serbët, dalin dhe e vendosin flamurin serb tek Liqeni i Ujmanit

Serbet dalin dhe e vendosin flamurin serb tek Liqeni i Ujmanit

Një grup serbësh nga veriu i Kosovës kanë vendosur një flamur serb në dígë afër liqenit të Ujmanit, si kundë rpërgjigje ndaj atyre që vendosën flamurin e Kosovës.

Sot në liqenin e Ujmanit është vendosur flamuri i Kosovës, ndërsa re agimi i serbëve ishte i menjëhershëm.

Ata vendosën flamurin serb në dígën e liqenit të Ujmanit, shkruan Indeksonline.

Flamuri i Kosovës u ngrit për të dërguar mesazh se Ujmani dhe Trepça i përkasin terrítorit të Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të saj.

Në takimin e sotëm Kosovë-Serbi është raportuar se liderët e dyja vendeve mund të diskutojnë edhe për Liqenin e Ujamnit e Trepçën.