Edi Rama: Avdullah Hoti e përmbylli marrëveshjen e “tradhtarit të kombit”, Hashim Thaçit

Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përshëndetur marrë veshjen e arritur në mes Kosovës dhe Serbisë dje në Uashington, në prezencën e presidentit amerikan, Donald Trump, shkruan “Bota sot”.

Por Rama në një shkrim të gjatë, është treguar i ashpër me ata të cilët e quajtën tradhtarë atë, madje i reagoi tërdhorazi edhe Isa Mustafës, pasi ky i fundit e kri tikoi për minishengenin.

Postimi i tij i plotë: