Avokati shqiptar zbulon prapaskenat e marrëveshjes Kosovë-Serbi: Trump do t’i hakmerret Vuçiqit nëse e bënë këtë gjë!

Avokati shqiptar Spartak Ngjela

Ngjela: Ja pse Vuçiq u tremb dhe pranoi pikat që Trump i vuri në tavolinë.
Avokati shqiptar Spartak Ngjela, ka thënë se Marrëveshja Kosovë Serbi, e nënshkruar dy ditë më parë në Uashington, ishte një arritje sistematike për pavarësinë e Kosovës.
Ai ka thënë se atje më 4 shtator u luajt një politikë e madhe nga presidenti amerikan Donald Trump.

Sipas tij, Trump e kuptoi se Vuçiq ishte i trembur pasi e hoqën nga marrëveshja pikën dhjetë për njohjen e Kosovës, ndaj ai, pa e pyetur fare presidentin serb, vendosi që Serbia të kalojë ambasadën e vet në Izrael, nga Telavivi në Jeruzalem, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Ngjelës në Facebook: