Albin Kurti: Thaçi ka kënduar në gjykatën speciale, katër ditë si zogjtë e malit

Albin Kurti Thaçi

Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, foli sonte në një emision televiziv në lidhje me zhvillimet e fundit politike, shkruan KorrektPress.

Ne lidhje me intervisten e Presidentit Thaçi ne Gjykaten Speciale, Albin Kurti thote se ai ka kenduar gjate intervistimit, transmeton KorrektPress.

“Ai ka kënduar aty, katër ditë ka kënduar aty,” – deklaroi ai, derisa shprehu edhe mbështetjen e tij për Rexhep Selimin nga partia e tij.

Ky i fundit ishte akuzuar në të njëjtën mënyrë nga Ramush Haradinaj, se kishte kënduar para prokurorëve të Speciales.