Albin Kurti reagon ashpër pas marrëveshjeve të djeshme Kosovë-Serbi në SHBA

Albin Kurti Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, për marrë veshjen ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë e cila është nënshkruar në Uashington në prezencë të Presidentit amerikan Donald Trump.

Ai ka thënë se kjo marrë veshje Kosovës në raport me Serbinë i sjell vetëm dëm, turp e rre zik.

Postimi në Facebook: